Jak zapewnić sobie dobry i zdrowy sen

image

Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę


Dobry sen jest tak samo ważny jak regularne ćwiczenia i zdrowa dieta. I odwrotnie, dobry sen może pomóc Ci w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych, ćwiczyć dobrze i być zdrowszym. Sen jest istotny dla dobrego samopoczucia, nastroju i długowieczności. Po prostu nie możemy osiągnąć optymalnego zdrowia bez wystarczającej ilości snu.

Fundacja World Sleep Foundation mówi, że powinniśmy dążyć do 7-9 godzin na dobę snu, ale nie wolno nam zapominać, że JAKOŚĆ snu jest równie ważna! 

Z wysokim poziomem stresu, lęków, niepewności i zmian w rutynie, wielu z nas mogło zauważyć zmianę w naszym śnie, zarówno jakości jak i ilości. 

Zły sen jest bardzo częstym problemem, który może być niezwykle osłabiający. Brak snu dotyczy mężczyzn, kobiet i dzieci w każdym wieku. Można cierpieć na brak snu na różnych etapach życia i od czasu do czasu wszyscy możemy mieć problemy ze snem, ale kiedy bezsenność utrzymuje się noc po nocy, może stać się prawdziwym problemem. 

Dobrą wiadomością jest to, że poprzez dietę i styl życia można zrobić bardzo dużo, aby zoptymalizować swój sen, ale tutaj dzielę się kilkoma z moich sprawdzonych wskazówek, które pomogą poprawić swój sen. 

Idź do łóżka i wstawaj codziennie o tej samej porze. Zgodność z czasem snu i przebudzenia pomaga regulować naturalny zegar ciała i wspomaga jakość snu (1)

Ogranicz niebieskie światło przed snem - co najmniej 1 godzinę przed snem. Niebieskie światło emitowane przez telewizory, tabletki i telefony komórkowe tłumi hormon snu - melatoninę (2)

Wyjdź na zewnątrz każdego dnia, aby zwiększyć swoją ekspozycję na światło naturalne - aby dostosować swój wewnętrzny zegar ciała, znany jako Twój cyrkowy rytm. Twój wewnętrzny zegar ciała (sen, cykl budzenia) jest twoim ciałem żyjącym w synchronizacji z naturą i światłem dziennym. Również regularne codzienne ćwiczenia mogą pomóc w poprawie jakości i czasu trwania snu.  Wydostawanie się na zewnątrz również zmniejsza stres i stres sam w sobie może uniemożliwić Ci spanie dobrze (3) (4)

Żywność do spania - promowanie snu i wspieranie hormonów snu. Badania wykazują, że dieta odgrywa rolę we śnie, ponieważ jakość twojej diety będzie miała bezpośredni wpływ na jakość snu. 

Spróbuj w szczególności żywności wypełnionej tymi 3 odżywkami wspomagającymi sen:

Magnez - kluczowy składnik odżywczy snu, znany jako "naturalny środek uspokajający", podobnie jak kluczowy kofaktor do produkcji GABA, neuroprzekaźnika, który relaksuje centralny układ nerwowy. Dobrymi źródłami są ciemne zielone liście oraz orzechy i nasiona (doskonałe są nasiona dyni).

Tryptofan - aby pomóc podnieść poziom melatoniny. Dobre źródła to indyk, kurczak, pełnoziarniste, fasola, ryż, soczewica, twarożek, banany, jaja, migdały, orzechy włoskie, pestki dyni.

Witamina D - niezbędna do dobrego snu. Istnieją dwa główne źródła, światło słoneczne i pokarmy, takie jak tłuste ryby, żółtka i grzyby.

Unikaj alkoholu - ponieważ wpływa on na głębokie stadia snu i zwiększa czuwanie w nocy. Ma on również negatywny wpływ na produkcję melatoniny (5) (6)

Pomagałem i wspierałem wielu klientów w poprawie jakości ich snu poprzez zmiany w odżywianiu i stylu życia. Kiedyś sama cierpiałam na bezsenność, więc naprawdę doceniam to, jak bardzo odczuwam brak snu. Tak bardzo zależy mi na tym, by pomóc ludziom lepiej spać. 

Przewlekła bezsenność często wymaga wielopłaszczyznowego podejścia, aby zobaczyć optymalne rezultaty i z moim doświadczeniem, uważnie przyglądam się diecie, stylowi życia i zdrowiu emocjonalnemu, aby wspomóc sen, a także dodatkowym składnikom odżywczym i poradom dotyczącym suplementów wspomagających sen.

 Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz pomocy i wsparcia, skontaktuj się z nami TERAZ i zobacz, jak mogę Ci pomóc i wesprzeć. Skorzystanie z porady wykwalifikowanego dietetyka, który będzie postrzegał Cię jako osobę i dokładnie oceni Twoje potrzeby, jest bardzo ważne.

 


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę