Lody - Kalorie i fakty żywieniowe

image

Trudno jest pozostać na diecie i jednocześnie zaspokoić pragnienie1 pysznych, kremowych lodów. Niektóre lody zawierają więcej niż 300 kalorii na porcję w pół kubku. Dobrą wiadomością jest to, że obecnie dostępnych jest wiele odmian, które zadowolą Twoje kubki smakowe za połowę kalorii - lub mniej. Zanim przejdziesz do sekcji zamrażalnik, porównaj kalorie lodów i zeskanuj etykietę z faktami żywieniowymi, aby dokonać najmądrzejszego wyboru.


Fakty żywieniowe
Następujące informacje żywieniowe są dostarczane przez USDA dla porcji 1/2 filiżanki (66g) lodów waniliowych

Kalorie: 137
Tłuszcz: 7,3 g
Sód: 53mg
Węglowodany: 16g
Fiber: 0,5 g
Cukry: 14g
Białko: 2,3 g

Lody są pyszne, ale są to wysokokaloryczne, wysokotłuszczowe jedzenie. Większość dietetyków opisałaby lody jako "puste kalorie". 2 Puste kalorie to te, które dostarczają energii głównie w postaci dodanego cukru i niezdrowych tłuszczów stałych, takich jak tłuszcze nasycone lub tłuszcze trans. Eksperci ds. żywienia zalecają, aby ograniczyć spożycie pustych kalorii.3

Więc to znaczy, że nie możesz w ogóle jeść lodów? Oczywiście, że nie. Ale powinieneś rozkoszować się smakołykiem z umiarem i pamiętać o tłuszczu i kaloryczności lodów, kiedy je spożywasz. Należy pamiętać o wielkości porcji. Dlaczego? Ponieważ kalorie w misce z lodami mogą być bardzo różne od tych podanych na etykiecie. Jedna porcja lodów to około 1/2 filiżanki lub 100 gramów. Większość z nas wkłada do miski więcej niż to.

I oczywiście, kalorie i odżywianie lodów mogą się znacznie różnić w zależności od marki i smaku. Są to liczniki kalorii dla popularnych smakołyków lodowych.

  • Pół gałki porcji Ben & Jerry's Cherry Garcia dostarcza 260 kalorii i 14 gramów tłuszczu.
  • Jeden Klondike Bar dostarcza 250 kalorii i 14 gramów tłuszczu.
  • Jedna gałka belgijskich lodów czekoladowych Haagen Dazs dostarcza 330 kalorii i 21 gramów tłuszczu.

Marki lodów niskokalorycznych 
Jedną z popularnych marek lodów przyjaznych dla diety jest Edy's. Lody tej marki mają różne smaki, więc na pewno znajdziesz taki, który Ci się spodoba. Edy's jest sprzedawany jako marka Dreyer's w niektórych lokalizacjach, więc poszukaj go, jeśli nie możesz znaleźć Edy's.

Więc jaki jest najlepszy smak Edy? Edy's Slow Churned Light Mint Chocolate Chip jest ulubionym smakiem fanów. Ma orzeźwiający smak i mnóstwo chipsów czekoladowych w każdej łyżeczce. Porcja 1/2 filiżanki dostarcza tylko 120 kalorii i 4,5 grama tłuszczu. 

Kolejnym faworytem jest Edy's Slow Churned Light Peanut Butter Cup. Ten pyszny smak zaspokaja zarówno pragnienie cukierków jak i lodów. Ma 130 kalorii na porcję i 5 gramów tłuszczu. Lody niskokaloryczne smakują pobłażliwie, słone i słodkie.

Jeśli wolisz spróbować innej marki, weź pod uwagę ciasteczka i śmietanę Breyers "1/2 The Fat". Zapewnia pyszne ciasteczka chrupiące i o kremowym smaku. Ale ten pyszny przysmak zapewnia tylko 120 kalorii na porcję. 

Do bardziej popularnych kostek do lodów niskokalorycznych należą:

  • Edy's Slow Churned Rich i Creamy Vanilla dostarcza 100 kalorii
  • Wanilia kremowa "1/2 tłuszczu" dostarcza 100 kalorii.
  • Weight Watchers Giant Vanilla Fudge Sundae Cup (1 pojemnik) zawiera 160 kalorii.
  • Halo Top Vanilla (jedna cała kwarta) zawiera 280 kalorii

Pamiętaj, aby nigdy nie jeść lodów z pojemnika. Możesz być zaskoczony, że możesz zaspokoić swoje pragnienie mniejszej ilości kalorii, jeśli jedną porcję (1/2 filiżanki) włożymy do miseczki i będziemy je jeść powoli.

 

Najnowsze artykuły

image

Przepisy

image

Kolacja

image

Przepisy

Popularne artykuły