Jak założyć bloga o jedzeniu

image

Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę

Aktualizacja w 2019 r.

Założyłam bloga kulinarnego w 2011 roku. Zawsze lubiłam piec i uwielbiałam dzielić się zdjęciami moich ciasteczek i babeczek na Facebooku z moimi przyjaciółmi i rodziną. Śledziłem blogi kulinarne i uwielbiałem pomysł używania bloga jako sposobu na dzielenie się moimi rodzinnymi przepisami - osobistym małym gniazdkiem online dla ciasteczek, jeśli chcesz. Uwielbiam pisać, uwielbiam robić zdjęcia i uwielbiam piec. Blog o pieczeniu wydawał mi się idealnym hobby. Ale jak u licha go stworzyć?

Potrzebujesz platformy internetowej

Istnieje wiele opcji dla platform internetowych w tych dniach. Zrobiłem moje badania i wybrałem Wordpress.com jako mój hostowany blog platformy. Oznacza to, że adres URL mojej strony internetowej był początkowo www.sallysbakingaddiction.wordpress.com.

Co to jest Self Hosting?

Istnieje bardzo duża różnica między hostowanym blogu i self-hosted blogu. Hosted rozwiązanie jest gdzie firma domy i utrzymuje swój blog na swoich serwerach. To uwalnia Cię od stresu związanego z ręcznym tworzeniem kopii zapasowych witryny i aktualizacją oprogramowania. I to jest za darmo. Nie wiedząc, ile czasu będę musiała poświęcić Sally's Baking Addiction, wybrałam rozwiązanie hostowane.

W ciągu czterech miesięcy, chciałem więcej dźwigni, więcej kontroli projektowania, więcej wolności i możliwość zainstalowania reklamy osób trzecich na mojej stronie, dzięki czemu mogę zarabiać pieniądze i może pewnego dnia nazwać to moja praca? To był mój cel.

Chciałam mieć bardziej profesjonalny adres URL (bez .wordpress) i chciałam mieć własną domenę - sallysbakingaddiction.com. Chciałam mieć możliwość zainstalowania własnych wtyczek, które są tymi małymi designerskimi dzwoneczkami i gwizdkami, które widzisz na mojej stronie. Kupiłem własną domenę przez GoDaddy przed przejściem na rozwiązanie self-hosted. Po 4 miesiącach za pomocą wordpress.com do hostowania mojego bloga, przeniosłem się do self-hosted blogu przez wordpress.org więc mogłem pozwolić mój blog naprawdę wystartować.

Nie ma dobrego lub złego wyboru, gdy rozważasz hostowany blog lub self-hosted blog. To wszystko zależy od tego, jakie są Twoje cele. Aby przejąć całkowitą kontrolę nad swoim blogiem z niekończących się dostosowań, niestandardowej domeny, i tak wiele wtyczek do wyboru, gorąco polecam ominięcie opcji hostingu i głowy prosto do self-hosting.

Rozwiązanie Bluehost

I self-hosted moja strona przez Bluehost na początku. Bluehost ma najtańsze ceny wokół i można zarejestrować nazwę domeny za darmo. W tym czasie, zapłaciłem 6,95 dolarów za miesiąc, aby pomieścić moją stronę. Cały hosting-domena rzeczy może być dość mylące na początku, ale Bluehost będzie bardziej niż szczęśliwy, aby przejść przez wszystko. I bardzo, bardzo polecam je.

Po Bluehost, I przełączony do WP Engine. Oni są moim obecnym gospodarzem.

Aby self-host swój blog, trzeba serwer hosta jak BlueHost lub WP Engine i trzeba zainstalować oprogramowanie do blogowania.

Instalowanie i konfigurowanie własnego oprogramowania do blogowania jest bardzo poważne rzeczy do zrozumienia i wdrożenia. Aby zaoszczędzić sobie od bólu głowy, próbując dowiedzieć się pliki .zip i skonfigurować skrypty (???), zatrudniłem pomoc. Wordpress.org oferuje 5-minutowy przewodnik instalacji, ale nawet krok 1 pozostawił mnie zdezorientowany. Aby uniknąć całkowicie łamiąc mój blog, zapłaciłem projektanta stron internetowych za pomoc i bezproblemowe przejście.

Wtyczki Wordpress obejmują:

Dla użytkowników Wordpress - gdy Twój blog jest self-hosted, będziesz w stanie dodać w małych dzwonków i gwizdków na wszystkich swoich stronach. Są one nazywane wtyczkami i mogą one rozszerzyć funkcjonalność swojego bloga. Jest ich tak wiele i większość z nich jest darmowa.

 • Akismet - Akismet chroni mój blog przed spamem w komentarzach. Gdy Twoja strona się rozrasta, ta wtyczka jest kluczowa, w przeciwnym razie będziesz monitorować tysiące spamowych komentarzy na własną rękę i w końcu oszalejesz!
 • Related Posts Thumbnails - Na dole każdego z moich postów zawsze znajdują się malutkie miniaturki z linkami do podobnych postów lub przepisów. Na podstawie kategorii przepisu, podobne posty są wybierane losowo do wyświetlania na dole. Jest to kolejne łatwe i niewymagające wysiłku narzędzie do reklamowania innych postów.

Projekt strony internetowej

Moja strona dostała wiele zmian na przestrzeni lat. Zaczęłam od słodkiej Lindsay z Purr Design w 2013 roku. Zrobiła kilka aktualizacji projektu na przestrzeni lat i gorąco polecam jej talent i usługi. Ona zaprojektowała moje logo!

W 2018 roku uruchomiłem główny redesign z Southern Web, który jest również moim comiesięcznym wsparciem technicznym. Jest tak wielu utalentowanych projektantów stron internetowych i pomocnych zespołów wsparcia technicznego. Zrób swoje badania, aby znaleźć dobre dopasowanie.

Dwie rzeczy do rozważenia

Zanim zaczniesz blog o jedzeniu, zachęcam cię do rozważenia tych rzeczy:

 • Dedykacja. Jak bardzo jesteś oddany swojemu nowemu blogowi? Nie byłam pewna, czy całe to blogowanie wyjdzie mi na dobre, biorąc pod uwagę moje ograniczenia i zobowiązania związane z harmonogramem. W ciągu kilku miesięcy zdałam sobie sprawę, jak bardzo lubię blogować i ile czasu jestem gotowa na to poświęcić. Od razu zapragnęłam przejść na kolejny poziom. Chciałbym, że zacząłem mój blog jako self-hosted stronie, ale zaczynając od bezpłatnego bloga z wordpress.com pozwoliło mi dostać moje stopy mokre przed podjęciem self-hosting plunge. Od kwietnia 2013 roku, mój pełny czas pracy jest mój blog!
 • Budżet. Jeśli szukasz, aby znacznie zwiększyć ruch i naprawdę zrobić karierę z żywności blogowania, trzeba dokonać inwestycji w swojej witrynie. Płacąc za projektanta stron internetowych, płacąc za serwer, płacąc za wsparcie techniczne, itp. Następnie jest aparat, obiektywy, rekwizyty żywności, artykuły spożywcze, itp. Możesz, oczywiście, zaprojektować i utrzymać swój blog na własną rękę, ale będąc dość tech-clueless, zdecydowałem się zapłacić za pomoc w obszarze technicznym. Jeśli naprawdę poświęcić się do swojego bloga, pieniądze zainwestowane w początku swojego bloga będzie wypłacane z powrotem do Ciebie plus więcej. Ja dzięki konsekwentnej ciężkiej pracy zrobiłem karierę z mojego bloga.

Nie daj się zastraszyć

Nie pozwól, aby miliony innych blogerów tam zastraszyć, jak wziąć blogowanie plunge. To, co zaczęło się jako zwykły sposób na dzielenie się moimi przepisami z moimi przyjaciółmi, urosło do czegoś, co teraz oznacza dla mnie cały świat. Wciąż pamiętam pierwszy dzień, kiedy osiągnęłam 100 wyświetleń strony. Potem 1,000. I nadal sprawia, że się uśmiecham, kiedy czytam maila, zdjęcie lub komentarz od czytelnika, który mówi, że zrobił i smakował mu jeden z moich przepisów. Potrzeba dużo odwagi, aby umieścić się tam w bardzo dużej społeczności blogów kulinarnych, ale jest miejsce przy stole dla Ciebie i tego, co masz do zaoferowania. ????

Sprawdź moje inne strony blogowania:

 • Strategie blogowania: Jakość treści
 • Podstawy fotografii żywności
 • Blogowanie o żywności jako kariera

Powiązane przepisy

 • Jak przekształciłam bloga kulinarnego w karierę?
 • Food Blogging Strategie: Jakość treści
 • Food Blogging Strategie: Jakość treści
 • Food Blogging Strategie: Jakość treści


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę