Dlaczego diety zawodzą

image


Styczeń to czas w roku, kiedy ludzie często ulegają pokusie stosowania tych szalonych, nierealistycznych diet, które są w mediach na każdym kroku i często są popierane przez znane osobistości, co czyni je tym bardziej kuszące do naśladowania. 
Branża dietetyczna sprawia, że miliony funtów i są one bankowego na diecie nie utrzymać przemysł dzieje. Szaleństwo? Tak.  Etyczne? NIE! 

W krótkiej perspektywie czasowej, jeśli tylko spojrzeć na liczbę na wadze, która może działać - ale, tutaj jest rzeczą .......... to początkowy dramatyczny spadek wagi jest aż do utraty płynów.  To nie jest sprytny sposób, aby spróbować stracić tkanki tłuszczowej, jak twój metabolizm spowalnia i produkować więcej hormonu głodu (ghrelina) i mniej leptyny (hormonu, który reguluje przechowywanie tłuszczu), jak twoje ciało próbuje poradzić sobie z mniej kalorii. 

Te szalone diety są często nudne, ponieważ wybory żywności są mocno ograniczone. Po niektórych szybkich utraty wagi początkowo, te diety nie są trwałe, jak skończy się umieszczenie wagi z powrotem na, a często więcej. One ustawić Cię na porażkę i rozczarowanie. FAKT. 

Więc, jak te diety wpływają na ciebie zarówno fizycznie jak i psychicznie?

Zostawiają cię czującego....mismiserable, niedożywionego, zrzędliwego, zmęczonego, słabego, nieszczęśliwego, sfrustrowanego nawet przygnębionego i może spowodować bezsenność, słabą koncentrację..... 

Te diety są drastyczne, pozostawiając ci mniej energii i słabe zdrowie mózgu. Te diety są często bardzo niskie w kaloriach i podstawowych tłuszczów i, jak twój mózg może używać tylko glukozy jako źródło energii, twoja koncentracja i zdrowie mózgu będzie cierpieć, jak również narażać się na ryzyko rozwoju niedoborów żywieniowych. 


Na co te diety nie patrzą. 

Te diety nie rozwiązują żadnych problemów emocjonalnych i mentalnościowych, które możesz mieć. Problemy z zaufaniem. Problemy z wizerunkiem ciała.  Uczą cię jak dobrze jeść na dłuższą metę. Karmić swoją duszę. Spraw, abyś czuł się szczęśliwy. 

Więc chcę, żebyś inaczej myślał o swoim zdrowiu w styczniu tego roku. 

Zamiast zaprzeczać, jakie dobre jedzenie możesz włożyć do swojego ciała 

Zrób to pozytywnie i skup się na tym, co możesz mieć, a nie na tym, czego nie możesz.

Zdrowa dieta polega na spojrzeniu na szerszą perspektywę i Twoim długoterminowym zdrowiu. 

Tak, styczeń jest okazją do refleksji nad tym, co być może chcielibyśmy zmienić. Ale jest to również naprawdę potężny miesiąc w roku na nowy początek i okazja do pozytywnego spojrzenia na swoje zdrowie. 

 

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Najnowsze artykuły

image

Przepisy

image

Kolacja

image

Przepisy

Popularne artykuły