Naturalna Terapia Menopauzy

image


Czy twoje hormony są niewyważone? Tutaj dzielę się sposobami, aby pomóc w radzeniu sobie z menopauzą, zamiast udawać, że ten nieunikniony etap życia nie wydarzy się nam.

Jak radzić sobie z menopauzą naturalnie  

Menopauza nie jest stanem chorobowym, nawet jeśli czasami ma się na nią ochotę, jest to naturalna część życia. Menopauza dosłownie oznacza "zmianę życia". Odnosi się ona do czasu w życiu kobiety, kiedy jej jajniki przestają dojrzewać i kończy się cykl menstruacyjny. Jest to naturalny etap życia, który przeżywa każda kobieta. 

Zmiana jest częścią bycia człowiekiem, ale może być denerwująca i przerażająca. Podróż przez ten etap życia może nie być dla niektórych łatwa, ale kluczem jest uzyskanie wsparcia, dzięki któremu możesz rozkwitnąć i zwiększyć swoje szczęście.

Perimenopauza ma miejsce wtedy, gdy poziom estrogenów i progesteronu zmienia się i stopniowo obniża. Zasadniczo, są to objawy, które pojawiają się przed zakończeniem miesiączki i rozpoczęciem menopauzy. 

Menopauza to trwałe przerwanie cyklów miesiączkowych spowodowanych utratą aktywności jajników. "Średni wiek menopauzy w Wielkiej Brytanii wynosi około 51 lat (źródło: NHS).

Spadek estrogenu, który pochodzi z menopauzy może stanowić wyzwanie w takich dziedzinach, jak spadek metabolizmu, zdrowia kości i serca oraz dystrybucji tłuszczu w organizmie. 

Większość objawów, które pojawiają się podczas menopauzy jest związana z obniżającym się poziomem żeńskich hormonów, ponieważ progesteron jest hormonem szczęścia. W sumie sprawia, że czujemy się pewnie i pozytywnie. 

Kobiety z równowagi mogą płakać i być niespokojne. Jeśli to nie wystarczy, mogą pojawić się dodatkowe objawy, takie jak gorące rumieńce, huśtawki nastroju i nocne pocenie się. Objawy te zostały przyjęte jako norma, a w Wielkiej Brytanii 80% kobiet doświadcza objawów menopauzy, a 45% uważa je za niepokojące. 

Znaki i symptomy, że przechodzisz menopauzę są: 

 •  Zmiany w twoich okresach 
 • Spłukiwanie na gorąco
 • Nocne poty
 •  Zmiany nastroju, w tym depresja i lęk (1)(2)
 •  Utrata pamięci
 •  Niska energia, słaby sen
 •  Suchość pochwy, niskie libido
 •  Wzrost masy ciała
 •  Utrata włosów

Objawy mogą być nasilone przez brak snu, chroniczny stres i złe wybory diety. Jeśli cierpisz, dlaczego nie zarezerwujesz następnego webinaru Menopauza 101? Ten webinar pomoże Ci uzyskać pomoc i wsparcie, abyś poczuł się teraz lepiej.

Jaka jest terapia menopauzy i jak mogę płynnie przejść przez menopauzę?

Odżywianie - Zdrowa dieta nie tylko utrzymuje zdrowie ciała i umysłu, ale może zmniejszyć obecność i nasilenie objawów menopauzy, ponieważ niedobór składników odżywczych może zaburzyć równowagę hormonalną i zaostrzyć objawy. 

Równoważenie estrogenów poprzez spożywanie pokarmów bogatych w fitoestrogeny, takich jak sfermentowana soja, soczewica, ciecierzyca, siemię lniane, ponieważ naśladują one działanie naturalnych estrogenów. 

Równowaga cukrów we krwi - zaburzenia równowagi cukrowej we krwi są związane z pogorszeniem się poziomu cukru w objawach menopauzalnych, ponieważ cukier zależny powoduje reakcję na stres.

Tłuszcze eteryczne - pomagają utrzymać równowagę poziomu cukru we krwi i pomagają utrzymać równowagę hormonalną, a Omega 3 pomagają złagodzić suchość pochwy

Zmiany w stylu życia - takie jak zarządzanie stresem, ponieważ stres może mieć znaczący wpływ na Twoje doświadczenie menopauzy, ponieważ stres może jeszcze bardziej zaburzyć poziom estrogenów ze względu na związek pomiędzy produkcją estrogenów i kortyzolu. Jeśli prowadzisz stresujący tryb życia, może to mieć negatywny wpływ na Twoje objawy menopauzy.

Palenie tytoniu, otyłość, alkohol mogą nasilać objawy. 

Ćwiczenie - zwiększa masę kostną i minimalizuje przyrost masy ciała w połowie życia. Ćwiczenia fizyczne mogą zmniejszyć poziom gorących przypływów i kortyzolu oraz poprawić samopoczucie poprzez uwolnienie dobrych substancji chemicznych zwanych endorfinami, dzięki czemu będziesz czuł się szczęśliwszy. Ćwiczenia z ciężarkami, takie jak naciskanie, podnoszenie ciężarów i pilates mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej, zwiększeniu masy mięśniowej, wzmocnieniu kości i poprawie równowagi. 

W latach następujących po menopauzie NHS wskazuje, że kobiety mogą stracić nawet do 20 procent gęstości kości, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka osteoporozy i złamań. Ryzyko to jest zwiększone, jeśli kobiety są nieaktywne, palą papierosy lub spożywają zbyt dużo alkoholu.

Suplementy i zioła mogą pomóc złagodzić objawy stresu, poprawić nastrój, a także pomóc poczuć się spokojnie, wyraźniej w umyśle, lepiej spać, a także czuć się bardziej energicznie. Mogą również pomóc w łagodzeniu gorących rumieni, nocnych potów i innych niepożądanych objawów hormonalnych, a także stanowić istotną część zestawu narzędzi do terapii menopauzy.

 

Niezbędne jest zasięgnięcie porady wykwalifikowanego dietetyka, który potraktuje Cię jako osobę i dokładnie oceni Twoje potrzeby. Protokoły uzupełniające muszą być starannie rozpatrywane w każdym przypadku indywidualnie.

 • Moje warsztaty i webinaria pomagają wzmocnić pozycję kobiet poprzez..: 
 • Naturalne przygotowanie się do menopauzy poprzez zdrową dietę, ćwiczenia i zmiany stylu życia
 • Uzyskanie wsparcia, które pomoże Ci w zarządzaniu tym okresem przejściowym 
 • Udostępnienie zestawu narzędzi do terapii menopauzy, w tym protokołów terapeutycznych i suplementów pomagających w leczeniu objawów. 

 

Przepisy

Kolacja

Najnowsze artykuły

image

Przepisy

image

Kolacja

image

Przepisy

Popularne artykuły