Czy twoje dziecko jest wybredne?

image


Wybredni zjadacze mogą doprowadzić rodziców do rozpaczy, ale dzieci mogą również czuć się nieszczęśliwe i nieszczęśliwe z powodu jedzenia, więc potrzebują zachęty, aby nie stało się ono bitwą woli.  Warto również pamiętać, że dzieci przechodzą przez wybredne etapy rozwoju i stają się bardziej niezależne. 
Tutaj rozmawiam o tym, jak pomóc dzieciom zakochać się ponownie w jedzeniu. 

Kilka ważnych rzeczy do zapamiętania:

Nie zamieniaj posiłku w pole bitwy. Wielu rodziców, z którymi pracuję, przyznaje swobodnie, że są zestresowani i sfrustrowani podczas posiłków, ale ważne jest, aby się nie stresować, ponieważ wpłynie to na dziecko i może przerodzić się w walkę woli.

Staraj się nie zmieniać wszystkiego na raz, wprowadzając stopniowo nowe produkty spożywcze. Na przykład, jeśli chcesz zachęcić swoje dziecko do zjedzenia większej ilości warzyw, podawaj je regularnie, aby dziecko przyzwyczaiło się do otrzymywania ich w prezencie.

Jedzcie z dziećmi. To dla nich tak ważne, aby widziały, że dobrze jesz, bo to zachęci je do podążania w tym samym kierunku. 

Pięć najlepszych wskazówek, które zachęcają dzieci do spróbowania nowej żywności: 

Staraj się oferować dziecku od najmłodszych lat jak najwięcej różnych rodzajów żywności.

Zaangażuj dzieci w przygotowywanie jedzenia, np. rozbijanie jajek, mieszanie jedzenia w miskach, itp. Zaangażowanie może zwiększyć ich zainteresowanie jedzeniem oraz pobudzić zmysły i apetyt dziecka. 

Posiłki są bardzo wizualne, więc mają również kilka kolorowych talerzy, sztućce, pudełka na lunch, aby czas posiłku był zabawny i ciekawy. 

Jeśli masz miejsce w swoim ogrodzie, rozwijaj swoje własne. Potrzebujesz tylko kilku donic, aby móc uprawiać kilka warzyw, takich jak pomidory, ogórki, marchew, itp.  Nawet rzeżucha na półce okiennej to świetny pomysł. Nawet rzeżucha na półce okiennej to świetny pomysł. Jeśli dzieci są w stanie dbać o swoje warzywa, podlewać je i obserwować jak rosną - może to naprawdę pomóc w zachęceniu ich do jedzenia

Odwiedź rolniczy targ, supermarket, a także naucz ich, skąd pochodzi jedzenie.

Wreszcie, dzieci będą jeść, gdy są głodne (chyba, że dziecko ma zaburzenia jedzenia lub problemy rozwojowe), więc nie wolno im pozwolić na swobodne przekąski między posiłkami. 

Proszę zwrócić uwagę, że ten artykuł jest skierowany do dzieci, które są umiarkowanie wybredne. Jeśli martwisz się o to, że Twoje dziecko je bardzo mało lub martwisz się o jego wagę, ważne jest, abyś zwrócił się o radę do swojego lekarza. 

 

Przepisy

Kolacja

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Najnowsze artykuły

image

Przepisy

image

Kolacja

image

Przepisy

Popularne artykuły