Czy muszę brać jakieś suplementy?

image


Przemysł suplementów jest przemysłem wielomilionowym i istnieje wiele firm, które starają się przekonać Cię, że ich produkt jest najlepszy do podjęcia. 
Często jestem pytany o przyjmowanie suplementów i jak każdy jest wyjątkowy, to nie jest coś, co odpowiem z wyjątkiem witaminy D w miesiącach zimowych tutaj w Wielkiej Brytanii. Wytyczne NICE zalecają, aby wszyscy w Wielkiej Brytanii przyjmować suplementy witaminy D w zimie, ponieważ nie jest możliwe, aby uzyskać wystarczająco dużo od słońca. Ważne jest jednak, aby wspomnieć, że należy najpierw sprawdzić swój poziom u terapeuty żywieniowego lub lekarza ogólnego, aby wiedzieć, ile należy zażywać. 

Ponadto najlepiej byłoby, gdybyśmy otrzymali wszystkie potrzebne nam składniki odżywcze z żywności, stosując zrównoważoną dietę opartą na całych produktach żywnościowych, aby utrzymać nas w zdrowiu i, choć nie zawsze jest to możliwe, jest to bardzo dobry punkt wyjścia. Magnez, dobry przykład, znajduje się w zielonych warzywach liściastych, ale ze względu na współczesną gospodarkę rolną gleba jest często wyczerpana i dlatego jest to minerał, w którym ludzie często mogą znaleźć się w niedoborze. Magnez jest ważnym minerałem z ponad 300 biochemicznych reakcji w organizmie od produkcji nerwów, mięśni i energii, aż do regulacji ciśnienia krwi i metabolizmu wielu innych minerałów. 

Suplementy mogą być bardzo skuteczne w przyspieszeniu poprawy zdrowia od samego początku i zwiększenie spożycia mikroskładników odżywczych, ale jak sama nazwa wskazuje, są one suplementy, które należy podjąć oprócz dobrego odżywiania dźwięku. Przyjmowanie suplementów jako sposób na poprawę złej diety nie jest czymś, do czego kiedykolwiek zachęcałbym. 

Więc, wracając do tego wielomilionowego przemysłu. Istnieje tak wiele punktów sprzedaży detalicznej i marek tam, że często trudno jest wiedzieć, co wybrać, szukając suplementu bez pomocy terapeuty żywieniowego. Sklepy uliczne często zaopatrują się w suplementy, które zawierają takie substancje pomocnicze jak stearynian magnezu, wypełniacze, substancje wiążące, sztuczne składniki. Mogą one mieć niskie dawki terapeutyczne, więc w rzeczywistości często nie może wykonać pracę, do której jesteś prowadzony, aby uwierzyć. 

Należy zachować ostrożność przy przyjmowaniu suplementów, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z lekami powodującymi skutki uboczne i możliwe jest spowodowanie toksyczności składników odżywczych, jeśli nie przyjmie się odpowiednich dawek. Ponadto niektóre leki zubażają organizm składników odżywczych, więc jest to dobry pomysł, aby uzyskać kilka porad, jeśli przyjmujesz suplementy, aby utrzymać Cię w dobrym stanie zdrowia. Jeśli nie szukasz porady na temat suplementacji może być, że nie są rozwiązywanie podstawowych problemów zdrowotnych i może być biorąc niewłaściwy produkt, w niewłaściwym czasie (niektóre suplementy są lepsze z żywności, inne z dala od posiłków) w niewłaściwej formie i nieprawidłowe dawkowanie. 

W klinice suplementy, które polecam są renomowanymi markami, które zapewniają, że klienci przyjmują odpowiednią dawkę terapeutyczną i w najbardziej biodostępnej formie, aby osiągnąć maksymalne wchłanianie, asymilację i wykorzystanie w organizmie. 

 

Przepisy

Kolacja

Najnowsze artykuły

image

Przepisy

image

Kolacja

image

Przepisy

Popularne artykuły